מאמרים

מה מתחבא מאחורי הדלת?

איזה טירוף יש בעולם. כסף מעביר אנשים נשים ולפעמים גם טף על דעתם ואנחנו מגלים אנשים שעושים זוועות כלפי אנשים אחרים בשל בצע כסף. ההוא שרצח וזה שגנב ואלה שהונו, עמודי העיתונים מלאים עד אפס מקום ועוד נשאר חומר בחוץ כדי למלא מדור פלילים נוסף מידי יום.
בכל יום אנו שומעים על עסק חדש שנפתח ולא מבינים כיצד הוא מתכנן לעשות כסף. סוכנויות לדוגמנים, סוכנות ניצבים לתכניות טלויזיה, משרדי אמרגנות או סתם עסק הסרת שיער. ברור שאך אחד לא בא, אין תנועת אנשים, אך העסק עומד חי ובועט מבלי להחליף מיקום. מה מתבשל להם באותם עסקים שנחשדים פיקטיביים? לפעמים אנחנו זוכים לדעת אחרי שהעסק נחשף ובמקרים רבים אנחנו נשארים עם תמיהה וחשש מבלי להבין מדוע.
עסק הסרת שיער למשל שנפתח ברחוב שקט בקריות, עבד שנים באותו מקום, הבעלים תמיד היה מסביר פנים ומנומס לכל התושבים, מלבד מעט נשים ובעיקר גברים וטיפוסים מפוקפקים למראית העין, איש לא נכנס לשם. התושבים באזור טענו תמיד כי לא היו משתמשים בשירותי הסרת שיער במקום או כל שרות אחר ובנוסף טענו כי הם לא מכירים גם אף אחד שטופל במכון המוזר הזה. כעבור אי אלו שנים, קראו השכנים וחלקם גם זכו לראות זאת בפועל, כיצד המשטרה פושטת על המכון, שולפת את בעליו מהמקום כבול באזיקים כאחרון האנשים ומחרימה ציוד לייזר שהיה, מה שהתברר בדיעבד, חלק מן ההסוואה של המקום.

המשך מאמר