מאמרים

מה מתחבא מאחורי הדלת? - חלק II

בשלב מאוחר יותר התברר מן העיתונות וגם מפה לאוזן כי המכון שימש הסוואה לפעילות סחר בנשים מאוקראינה, הבריח דרך גבול מצרים עשרות נשים אומללות ומכר אותן לכל המרבה במחיר לעבודה בזנות או מלאכות בזויות אחרות.
ככלל, רבים מן האנשים הפליליים בוחרים עסקים פרה רפואיים על מנת להלבין את פעילותם האמיתית. משום מה סוברים אותם אנשים, כי אם יבחרו לעצמם עסק קש שנראה רפואי או רפואי למחצה, הציבור, המשטרה והרשויות, יחשבו פעמיים לפני שירחרחו סביבו, משום מה נדמה להם כי עסק רפואי הוא פחות מועד לפורענות. מה שבטוח הוא שדווקא בעסקים האלה, הציבור תולה תקוות וציפיות ודווקא אז גודל האכזבות הוא עצום. אין ממי לתבוע רשלנות רפואית, אין עם מי לדבר ובטח ובטח שאין תועלת לבריאות הלקוח.
אז מה אפשר לעשות עם אנשים כאלה? משחר ההיסטוריה היו נוכלים, חלקם, נוכלים איומים שהונו אנשים וספקים. זה היה, זה קיים עד היום ולצערנו זה יהיה גם בעתיד. אפשר ליגרום לרגולטור להקשות מאד על פתיחת עסקים מתחומי הרפואה השונים ואפשר לדאוג שהרשויות השונות ימשיכו לרחרח ולהפוך כל אבן בזמן קיומו של העסק, על מנת לוודא שלא קורים דברים בלתי סבירים. צריך לזכור כי מי שמשלם את המחיר הכבד ביותר הם הלקוחות שמשלמים ממיטב כספם ולבסוף עשויים להיפגע גם בבריאותם וגם בכיסם.

חזרה לחלק ראשון